Uroczystość z gośćmi – 17. czerwca

W sobotę 17 czerwca 2023 roku  mieliśmy bardzo budujący fest dla całego Zboru razem z grupą gości z Anglii i Holandii.

Zobaczyliśmy film, na którym siostry i bracia wyrażali ogromną wdzięczność za braterstwo i akcje przeprowadzane w zborze, które jednoczą i angażują młodszych i starszych, a także zbory różnych narodowości.

W trakcie rozmowy panelowej usłyszeliśmy od braci Dawida Nooitgedagt i Verna Nicolette co jest mocą napędową akcji i czym jest wdzięczność. Moc napędowa to odwzajemniona miłość do Jezusa, który zmiłował się nad nami i podniósł z błota i nędzy do tak wspaniałego życia. Teraz nasza kolej, by okazać Jemu wdzięczność za to wszystko, co otrzymaliśmy w zborze.

Wdzięczność to nie są uczucia, lecz nastawienie serca, nastawienie jakie mamy w życiu, nasz stosunek do innych. To, co robimy dla innych, robimy również dla Jezusa. Nie zasłużyliśmy sobie na nic, a tak wiele otrzymujemy. Teraz musimy oddać się Bogu z całego serca, w 100%. Wdzięczność sprawia, że żadne duchy zwątpienia nie mają w nas miejsca.

W dalszej części uroczystości wielu braci i sióstr wyrażało swoją wdzięczność poprzez pieśni i świadectwa. Po pysznej przekąsce, społeczność była kontynuowana w chillzone. Bracia wspominali różne chwile z własnego życia, gdzie doświadczali Bożej miłości i Jego prowadzenia.

Nabożeństwo – 7. stycznia

Brat Witold Czyż rozpoczął słowem z Hebr 11:1-2: „A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy. Wszak jej zawdzięczają

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 17. grudnia

Zwrotka z pieśni DP 355:Chciejmy teraz wszyscy razem,W uroczystej chwili tej,Bogu i ZbawicielowiZ głębi serca przynieść cześć.On nas wybrał z tego świata,Wyrwał z nędzy grzechu,

Czytaj więcej