Nabożeństwo młodzieżowe – 16. czerwca

Piątkowe spotkanie młodzieżowe odbyło się razem z przyjaciółmi z Anglii, nietypowo – przy grillu.

Siedząc przy rozpalonym ognisku słuchaliśmy od Verna Nicolette, o ogniu duchowym, który potrzebuje innego paliwa. Kiedy wiedziemy zwycięskie życie to zawsze mamy coś do ofiarowania i ogień nie gaśnie!

Życzeniem serca Verna było to, byśmy zrozumieli czasy, w których żyjemy – czasy ostateczne. Wkrótce Jezus przyjdzie po swoją Oblubienicę, dlatego zachęcał nas, by oddać się całym sercem, by wypowiedzieć wojnę szatanowi i zrobić wszystko, by wypełnić swoje powołanie!

O ogniu słyszeliśmy również od Piotra Pilcha, który mówił o trzech młodzieńcach, którzy żyli w czasach Daniela. Oni nosili w sobie przykazanie, by nie kłaniać się obcym bogom. Wybrali to, by wierzyć Bogu i cierpieć. To przykazanie było tak mocne w nich, że weszli prosto w ogień. Tam spotkali Anioła, który ich ocalił. Dzięki nim cały kraj przyjął Prawa Boże.

Piotr zachęcał nas, by nie wycofywać się, kiedy przychodzi ogień, bo tylko ogień może spalić to, co jest złego we mnie, tylko w ogniu jest społeczność i braterstwo.

Spotkanie zakończyliśmy pieśnią 422:

“Chcemy czuwać, czekać wiernie,
Działać wciąż na drodze swej.
Wnet, tak wnet już Jezus weźmie
Swoich świętych z ziemi tej”.

Po pieśni, młodzież kontynuowała społeczność przy rozpalonym ogniu, rozmowach, grach i dobrym jedzeniu w oczekiwaniu na kolejny fantastyczny dzień z przyjaciółmi z zagranicy.

Weekend braterski – 15-17. marca

15-17. marca zorganizowano weekend dla braci z Ustronia i Wrocławia. Organizatorzy zadbali o budujące spotkania, a także porządną gimnastykę dla ciała. Ta kompozycja fantastycznie wpłynęła

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 3. marca

Gal.3,1-5. „O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? …  5. Czy ten, który daje wam Ducha

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 18. lutego

“Słowo obietnic Pańskich budzi odwagę w nas,Moce wyzwala wiary, grzech wkrótce musi paść.Syjon jest naszym celem, tam kierujemy się.Wielu tam bohaterów czeka, chodź i ty.”

Czytaj więcej