Odkrywanie Biblii przez najmłodszych – 23. września

Historia Jozjasza nie jest jedną z najbardziej znanych, ale ma niesamowite przesłanie. Tym razem przenieśliśmy się w czasie z nowymi bohaterami, Tommym i Avą, do czasów, gdy w Izraelu nie działo się za dobrze, bo panowali władcy, którzy nie byli zainteresowani wykonywaniem woli Bożej. Zwoje z dziesięcioma przykazaniami zostały dobrze ukryte, by ludzie na pewno ich nie odnaleźli, więc miasto wypełnione było bożkami i bałwochwalstwem.

Jednak znalazł się Jozjasz, chłopiec o uczciwym sercu oraz miłujący prawdę. Gdy miał 8 lat, nadeszła potrzeba, aby objął tron i okazał się człowiekiem, który zmienił rzeczywistość Izraela. Na początku wspierany przez Szafana, uczył się woli Bożej i dokonywał dobrych wyborów.

Dla dzieci była to szczególna historia, gdyż mogli wczuć się w sytuacje młodego króla, tym bardziej, że mogli również sami poczuć jak to jest – decydować jako król w trudnych sprawach – a także usiąść na specjalnie przygotowanym tronie i pobawić się w wiosce tamtych czasów.

Również sytuacja i rozterki Tommy’ego były większości znane. To, czego się ten bohater oraz wszystkie dzieci Explorers nauczyły, pozostanie w ich sercach na zawsze. Dokonywanie trudnych, lecz właściwych wyborów często jest dużym wyzwaniem dla wielu.

Po wspólnym programie z ozdabianiem koron, nadszedł czas na fest z zabawami. Jedzenie serwowali nam kelnerzy Jozjasza w takt muzyki, a potem były konkurencje i mnóstwo ruchu oraz śmiechu. 

Weekend braterski – 15-17. marca

15-17. marca zorganizowano weekend dla braci z Ustronia i Wrocławia. Organizatorzy zadbali o budujące spotkania, a także porządną gimnastykę dla ciała. Ta kompozycja fantastycznie wpłynęła

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 3. marca

Gal.3,1-5. „O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? …  5. Czy ten, który daje wam Ducha

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 18. lutego

“Słowo obietnic Pańskich budzi odwagę w nas,Moce wyzwala wiary, grzech wkrótce musi paść.Syjon jest naszym celem, tam kierujemy się.Wielu tam bohaterów czeka, chodź i ty.”

Czytaj więcej