Nabożeństwo dla dzieci – 25. czerwca

W ostatnią niedzielę czerwca dzieci i rodzice świętowali zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji.

Tematem nabożeństwa było hasło: „Powołani i wybrani do wspaniałego życia”. Jezus wybrał nas i powołał do życia w czystości, do tego aby stać się  jego    synami, córkami, braćmi i siostrami, aby tu na ziemi żyć Jak On. Pan Jezus nawołuje nas abyśmy woje powołanie i wybranie umacniali, bo tak czyniąc nigdy się nie potkniemy czyli nie będziemy grzeszyć.

W Biblii czytamy, że wielu jest powołanych ale mało wybranych. Dlaczego tak jest? Pomyślmy na przykładzie stolarza, który w swoim warsztacie ma wiele (powołanych, kupionych) desek do obróbki. My jesteśmy na początku tak jak ta deska szorstcy, niemili, złośliwi ale Stolarz (pan Jezus) obrabia nas i obrabia. Stale znajduje coś co można poprawić. Przypomina cichym głosem: nie gniewaj się, nie obrażaj, pomóż bratu…tak abyśmy pasowali do jego dzieła.

Jak damy się obrobić stolarzowi (panu Jezusowi) to wypłyną z nas cnoty Chrystusowe takie jak: dobroć, cierpliwość, łagodność i inne.

Napomnieniem na wakacje jest to abyśmy byli wytrwali w wybieraniu dobra, żebyśmy ćwiczyli się w wybieraniu tego aby przeprosić, aby się nie obrażać. Wtedy jesteśmy szczęśliwi i umacniani w naszym powołaniu. To jest właśnie ten skarb, który mamy, że MY zostaliśmy powołani i wybrani do wspaniałego życia” i takim życiem chcemy  żyć!

Po południu zjedliśmy obiad i miło spędziliśmy czas z przyjaciółmi  przy wspólnych grach i zabawach