Gwiazdka – 16. grudnia

Bożonarodzeniowa uroczystość dla dzieci jest wyjątkowym dniem w roku.

Cały zbór zebrał się już przed południem, by wysłuchać występów dzieci, które pilnie przygotowywały się do nich cały grudzień.

Zgromadzenie przywitali prowadzący Renata i Łukasz. Rozpoczęto od chórku dziecięcego, który wykonał piękną kolędę „Pieśń Aniołów”.

Dwójka najstarszych dzieci – Pola i Eliasz – została przywitana w gronie młodzieży przez liderów Marka i Pawła.

Sara, Benita i Aksel przybliżyli nam w spektaklu wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa, jednak zrobili to nietypowo – z podróżami w czasie i przestrzeni między Betlejem a naszym zgromadzeniem.

Wiele dzieci z przejęciem opowiadało wierszyki o pamiętnych wydarzeniach sprzed ponad 2000 lat, a także o praktycznym ich przesłaniu dla nas dzisiaj. Poza tym usłyszeliśmy kilka pieśni, kolęd po polsku i angielsku oraz utworów muzycznych wykonanych na różnych instrumentach. Łącznie usłyszeliśmy ponad 40 młodych wykonawców.

Nie zabrakło też zabawnej opowieści Elfów w postaci filmiku od młodzieży dla dzieci, a na koniec wszystkim dzieciom rozdano wyczekiwane tradycyjne świąteczne podarunki.

W tej przyjemnej i radosnej atmosferze spędziliśmy z dziećmi jeszcze długie chwile popołudniowe.

  

Pieśń Aniołów

Chwała Bogu!
Chwała Mu i cześć!
Chwała Tobie, coś na wysokościach jest.
Pokój ziemi,
Pokój ludziom wszem.
Niech ten pokój ogarnie ziemię tę.

Światło to nam niesie wieść,
Nie bój się, od Boga jest.
Dziś w Betlejem Mesjasz przyszedł na świat.
Imię Jego chwalmy wraz.

Idź i szukaj Króla więc,
On w ubóstwie zrodził się.
W stajni dziecię jest, Radosna to wieść.
To jest znak, dziś raduj się.

Nabożeństwo – 7. stycznia

Brat Witold Czyż rozpoczął słowem z Hebr 11:1-2: „A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy. Wszak jej zawdzięczają

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 17. grudnia

Zwrotka z pieśni DP 355:Chciejmy teraz wszyscy razem,W uroczystej chwili tej,Bogu i ZbawicielowiZ głębi serca przynieść cześć.On nas wybrał z tego świata,Wyrwał z nędzy grzechu,

Czytaj więcej