Wigilijka dla małżeństw – 10. grudnia

Kolejny raz otrzymaliśmy łaskę, by zgromadzić się w świątecznej atmosferze wokół Słowa Bożego. Wigilijka dla małżeństw oraz osób powyżej wieku młodzieżowego jest wyjątkowym wydarzeniem w roku i również tym razem zostaliśmy potężnie wzmocnieni.

Na początku brat Piotr Pilch przeczytał z Łuk 12:49: “Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakżebym pragnął, aby już płonął.” Ogień, z którym przyszedł Jezus, ma za zadanie wypalić w nas wszystko, co pochodzi z ciała, wszelkie powody kłótni, zazdrości, niezadowolenia. Obecnie słyszy się wokół, że coś nam się należy, że zasługujemy na to i na tamto – wtedy rosną wymagania wobec innych a nasza miłość ziębnie. Żądamy od innych by więcej się ofiarowali i by nam samym było łatwiej i wygodniej. Jednak Jezus przyniósł z sobą na ziemię ogień, który ma za zadanie strawić wszelkie antypatie i sympatie, niezadowolenie z siebie nawzajem.

Jezus został zrodzony na ziemi podobnie jak my, ale Bóg wykonał swe dzieło w Nim, czego rezultatem było jego zmartwychwstanie. On umarł za nas a Bóg wzbudził go z martwych. Teraz nasza kolej by pozwolić ogniowi wypalić wszystko w nas, aby mieć społeczność z bogobojnymi.

Brat Ruben Nooitgedagt czytał również z 2 Tym 2:3: “Cierp wespół ze mną jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa.” Jesteśmy powołani do wojska i mamy pozwolić, aby ogień pochłonął wszystko, co chce powstać z naszego ciała. Błogosławiony ten, kto miłuje Ducha prawdy. To, co dzieje się wokół mnie, nie ma wielkiego znaczenia, bądź uczniem Jezusa i wykonaj to, co masz wykonać – umartw swój grzech.

Brat Marek Kędzior czytał o tym, by zawsze nosić śmierć chrystusową na swoim ciele. Musimy być czujnymi i nie pozwolić użalać się nad sobą. Możemy wyruszyć do akcji, pracować nad sobą na wszelkie sposoby, by pozbyć się grzechu – do tego służą nasze codzienne sytuacje.

Brat Dawid mówił o tym, że ewangelia to dobra nowina. Jezus przyszedł na ziemie i pokazał jak mamy żyć. Bóg ma wszystkich w swoich rękach i czyni wszystko tak jak najlepiej dla nas.

Przyjemnie było również posłuchać przemawiających kolęd oraz nastrojowych utworów instrumentalnych. Nie zabrakło też pięknie zaserwowanego pożywienia dla ciała – to wszystko dodało jeszcze uroczystszego tonu całemu wydarzeniu.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie kolejnego fantastycznego wydarzenia!

Weekend braterski – 15-17. marca

15-17. marca zorganizowano weekend dla braci z Ustronia i Wrocławia. Organizatorzy zadbali o budujące spotkania, a także porządną gimnastykę dla ciała. Ta kompozycja fantastycznie wpłynęła

Czytaj więcej