Gwiazdka – 18. grudnia

 

Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, szczególnie przez najmłodszych. W niedzielę 18 grudnia wszyscy spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować Gwiazdkę i poczuć atmosferę zbliżających się Świąt.

Na początku mogliśmy przypomnieć sobie historię Bożego Narodzenia oglądając teatr cieni. Później słyszeliśmy o tym, jak dobrze się mamy, dzięki temu, że Jezus przyszedł na ziemię i teraz my możemy uczyć się od niego i wybierać zawsze to, co dobre.

Kolejnym punktem programu było przejście do młodzieży 5 drogocennych osób: Juli Nowak, Aleksandry Szalbot, Leny Czyż, Dawida Nowaka i Kamila Podżorskiego, a zaraz potem mogliśmy zobaczyć wszystkie dzieci na scenie, które zaśpiewały dla nas piosenkę o Gwiazdce.

W dalszej części programu słyszeliśmy wiele kolęd i wierszyków w wykonaniu dzieci. Zobaczyliśmy też co robią elfy i mogliśmy lepiej ich poznać. Elfy przypomniały nam, że nie warto jest zazdrościć innym, np. lepszego prezentu, bo w ten sposób sami tracimy radość.

Na koniec elfy rozdały wszystkich dzieciom prezenty. Później kontynuowaliśmy społeczność przy gorącym kakałku i pachnących pierniczkach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tą piękną uroczystość i już nie możemy się doczekać kolejnej Gwiazdki!

 

Nabożeństwo – 7. stycznia

Brat Witold Czyż rozpoczął słowem z Hebr 11:1-2: „A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy. Wszak jej zawdzięczają

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 17. grudnia

Zwrotka z pieśni DP 355:Chciejmy teraz wszyscy razem,W uroczystej chwili tej,Bogu i ZbawicielowiZ głębi serca przynieść cześć.On nas wybrał z tego świata,Wyrwał z nędzy grzechu,

Czytaj więcej