Nabożeństwo niedzielne – 26. lutego

Ruben Nooitgedagt
Pragniemy życia rajskiego, nie w grzechu, waśniach, gdzie wszystko tonie w beznadziei. Chcemy by ludzie o nas dobrze mówili i… żeby codzienny krzyż nie przeszkadzał za bardzo. Czy jestem przyjacielem, czy wrogiem krzyża?
Fil 3:17-20: “Bądźcie naśladowcami moimi, bracia, i patrzcie na tych, którzy postępują według wzoru, jaki w nas macie. Wielu bowiem z tych, o których często wam mówiłem, a teraz także z płaczem mówię, postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego; Końcem ich jest zatracenie, bogiem ich jest brzuch, a chwałą to, co jest ich hańbą, myślą bowiem o rzeczach ziemskich. Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,”
Jeśli ktoś zapyta mnie rano po przebudzeniu lub w szkole między lekcjami, albo w środku pracy: Gdzie jest twój zmysł? Czy pada natychmiast odpowiedź, że w niebie?
Śpiewamy w pieśni: Bóg nie da ci skarbów gdyż ku ziemi zwrócony twój zmysł.

Jerzy Polok
Słowo Boże, które czytamy i słuchamy dotyczy mnie konkretnie! Czy mam taką świadomość? Mniej widoczne grzechy jak zazdrość, szukanie czci dla siebie łatwo gdzieś ukryć, oszczędzić. Weźmy przykład z armii Izraela, której nie wystarczyło widoczne zwycięstwo na polu bitwy, ale też dalej ścigała wrogów ukrytych po norach.

Jan Kędzior
Światło swieci jasno przez zwiastowanie, ale nie poto go otrzymuję, by świecić nim po moim bracie lub siostrze, ale by oświecić siebie i sprawdzić, czy nie ma czegoś w ciemności. Otwórzmy swój zmysł by przyjąć zbawienne światło.

Tadeusz Czyż
Fil 3:17: “Bądźcie naśladowcami moimi, bracia, i patrzcie na tych, którzy postępują według wzoru, jaki w nas macie.” Szatan próbuje podejść z wątpliwościami byśmy osłabli i zwątpili – my się jednak nie poddajemy i dążymy za przykładem apostoła Pawła i braci.

Weekend braterski – 15-17. marca

15-17. marca zorganizowano weekend dla braci z Ustronia i Wrocławia. Organizatorzy zadbali o budujące spotkania, a także porządną gimnastykę dla ciała. Ta kompozycja fantastycznie wpłynęła

Czytaj więcej