Wieczór z budującymi pieśniami

W drugą sobotę września spotkaliśmy się przy naszym zborze, by wspólnie śpiewać pieśni i budować się w oparciu o najświętszą wiarę naszą. Wielu przyjaciół wyraziło wielką wdzięczność za brata Johana Oskara Smitha, który jest autorem wielu budujących pieśni w naszym śpiewniku, a także założycielem kościoła w Norwegii, z którym utożsamia się ZSCH. “Drogi Pańskie” to zbiór pieśni, które powstały na bazie doświadczeń ludzi z Bogiem, a nie tylko w oparciu o kunszt artystyczny twórcy. Dzięki temu w naszych pieśniach odkrywamy głębokie znaczenie. 

Fragment DP 361: 

„Chrystus stał się moją głową,
Wszystko w nim zaczęło żyć.
W Nim jest życie, w Nim też mocno
Serce me zaczęło bić.
W Duchu życia biegnę szlakiem,
W Jego prawach żyję też.
W mroku nigdy już nie zasnę,
Słowo krzyża trzyma mnie”

Fragment pieśni 197:
„Pomóż, Panie, mi żyć dzień po dniu,
Żywić ufność w Twoją mądrość, miłość.
Według potrzeb zsyłasz łaskę swą,
Zbawiać chcesz mnie z każdą życia chwilą.
Ref:
Dzień po dniu – tylko dziś!
A o jutro się nie troszczę.
Cały bieg spraw mych prowadzisz Ty.
Więc od smutku, trosk być wolny mogę.”
 

Wieczór spędziliśmy w przyjemnej atmosferze ciepłej końcówki lata. Czekamy na kolejne spotkania z akcentem na śpiew i muzykę.

Weekend braterski – 15-17. marca

15-17. marca zorganizowano weekend dla braci z Ustronia i Wrocławia. Organizatorzy zadbali o budujące spotkania, a także porządną gimnastykę dla ciała. Ta kompozycja fantastycznie wpłynęła

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 3. marca

Gal.3,1-5. „O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? …  5. Czy ten, który daje wam Ducha

Czytaj więcej

Nabożeństwo – 18. lutego

“Słowo obietnic Pańskich budzi odwagę w nas,Moce wyzwala wiary, grzech wkrótce musi paść.Syjon jest naszym celem, tam kierujemy się.Wielu tam bohaterów czeka, chodź i ty.”

Czytaj więcej